Żywa Biblioteka w Zabrzu czyli „Czytam-Rozmawiam-Rozumiem”

1. Wydarzenie odbywa się w III LO – ZSO nr 11 w Zabrzu, na ul Sienkiewicza 33, w niesamowitej przestrzeni biblioteki szkolnej. Wszystko będzie się działo w sobotę, 2 grudnia, w godzinach od 16.00 do 19.30. Organizatorami są: Stowarzyszenie „Ekspedycja w głąb kultury” i Fundacja NASZATRÓJKA działająca przy ZSO nr 11.
Żywa Biblioteka jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach cyklicznej Kampanii 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

2. Żywa Biblioteka jest stworzeniem warunków, w których możliwa jest rozmowa podczas, której czytelnik/czka będzie mógł/mogła skonfrontować swoje wyobrażenia (często mylne i niesprawiedliwe) z realną sytuację prawdziwej osoby, posiadającej cechę ze względu na którą bywa ona często stereotypizowana. UWAGA: Rozmowa grozi zrozumieniem 🙂
Postaramy się, żeby każdy/a z Was miał dostępną przestrzeń, w której możliwa jest komfortowa rozmowa z czytelnikiem/czką (będziecie rozmawiać indywidualnie). Rozmowy nie odbywają się na forum. Zakładamy że Książkę będzie można „wypożyczyć” na 10 – 15 min.

3. W pracy Żywej Biblioteki pomagają nam wolontariuszki.

4. Podczas Żywej Biblioteki będzie można poczytać książki w tradycyjnej papierowej postaci (reportaże, literatura dla dzieci i inne). Czytelnicy i czytelniczki, które będą oczekiwały na rozmowę z Książką mogą spędzić czas nad tradycyjną lekturą, a także oglądając wystawę prac dzieci jąkających się, bądź czytając bajki, które zostały przez nie napisane.

5.”Książki”, które przyjęły zaproszenie do Żywej Biblioteki 2.12.2017:
– Matka lesbijki
– Weganin
– Policjant / Feminsta
– Feministka
– Gej
– Osoba uzależniona/otyła
– Osoba z zaburzeniami odżywiania
– Obcokrajowiec mieszkający w Polsce
– Aktywista – osoba działająca na rzecz ochrony żydowskiego dziedzictwa.
– Były więzień.
– Muzułmanka
– Osoba jąkająca się
i inne

Każdy kto chce rozmawiać, konfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością, jest serdecznie zaproszony do udziału w Zabrzańskiej Żywej Bibliotece na terenie „Trójki” w Zabrzu. Przybywajcie!

Wydarzenie na facebooku – https://www.facebook.com/events/347839652355443/ zachęcamy do udostępniania i lajkowania:)