Sukces pierwszoklasisty!

Paweł HETMAN uczeń pierwszej klasy liceum przeszedł długa drogę, aby zakwalifikować się do Finału XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Po napisaniu pracy szkolnej został zaproszony do pierwszej, pisemnej części etapu wojewódzkiego w Katowicach. Tam przez pięć i pół godziny pisał analizę  wiersza oraz test językowy wraz z ponad setką uczniów ze szkół średnich z całego Śląska. Następnie, jako jeden z trzydziestu pięciu, zakwalifikował się do etapu ustnego. Tam musiał bronić swojej pracy, napisanej jeszcze na etapie szkolnym, odpowiadając na pytania związane z jej kontekstem (pytania o epokę, autorów, inne utwory, język). Paweł poradził sobie z tym zadanie doskonale i wraz z trzynaściorgiem innych uczestników ze Śląska od 11-14 kwietnia będzie walczył o tytuł LAUREATA w Warszawie. Paweł przygotowuje się do OLiJP pod okiem pani  Grażyny Strużyny-Handke.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w stolicy.