Z orłem na piersi – czyli krótka historia piłkarska Kuby Kaweckiego

Jakub Kawecki, uczeń klasy IB, oprócz tego, że jest bardzo dobrym uczniem i pasjonatem biologii, po szkole oddaje się swojej największej pasji, jaką jest piłka nożna. Kuba ma na swoim koncie wiele osiągnięć, do których można dopisać teraz najważniejsze – powołanie na zgrupowanie REPREZENTACJI POLSKI U-16 do Sulejówka od 19.02. do 22.02.2018r.
A oto kilka faktów z piłkarskiego życia Kuby:
– jest wychowankiem Gwarka Zabrze, a przygodę z piłką nożną rozpoczął w 4 roku życia
– od 2015r. jest zawodnikiem Górnika Zabrze
– pozyskaniem Kuby były zainteresowane (i pewnie są nadal): Lech Poznań i Legia Warszawa
– w 2014r. przebywał na gościnnych treningach w Borusii Dortmund
– w 2015r. został powołany do Letniej Akademii Młodych Orłów na obóz w Gniewinie
– rozegrał 37 meczów w Kadrze Śląska, zdobywając dwukrotnie Mistrzostwo Polski i jednokrotnie Wicemistrzostwo (strzelił 10 bramek i asystował przy 15)
– aktualnie jest zawodnikiem grającym w Centralnej Lidze Juniorów U-17, rozpoczął również treningi w seniorskiej I drużynie Górnika Zabrze.
Dla przypomnienia – w ubiegłym roku szkolnym Jakub i Aleksandra Kośla świetnie zaprezentowali się podczas konferencji naukowej BiomedTech Silesia, zdobywając II nagrodę zarówno od publiczności, jak i od Jury.
Serdecznie gratulujemy Kubie wszechstronności i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Aby dalej świetnie łączył piłkę z nauką 🙂