Bliżej nauki

 

18 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się już po raz trzeci drużynowy konkurs „Bliżej nauki”, w trakcie którego uczniowie zabrzańskich szkół gimnazjalnych zmierzyli się z zadaniami z zakresu biologii, fizyki, chemii, geografii oraz matematyki. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była czarna dziura.

            Choć rywalizacja zespołów szkolnych była bardzo zacięta, nikt nie zapominał o zasadzie fair play. Wszyscy uczestnicy walczyli do samego „końca” tj. do ostatniej konkurencji, a te były różnorodne – od tradycyjnych pytań jednokrotnego wyboru, przez pytania prawda/fałsz do zadań praktycznych, domina matematycznego, tangramu oraz „słynnego” dyktanda. Zmaganiom towarzyszyła dobra zabawa skoncentrowana wokół nauk matematyczno- przyrodniczych. Dodatkowo tegoroczny absolwent naszego liceum, będący jednocześnie studentem trzeciego roku matematyki na Uniwersytecie Śląskim, Jakub Gogolok, w krótkim wykładzie „zarażał” uczestników swoim zachwytem nad niezwykłością matematyki.

            Pomimo wysokiego poziomu uczniowie poradzili sobie znakomicie. Pierwsze, zaszczytne miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zdobyło Gimnazjum z Zespołu Szkół Katolickich, a trzecie miejsce zapewniło sobie Gimnazjum nr 17.

Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez zaangażowania nauczycieli „Trójki”: Joanny Adam, Agnieszki Cwołek, Piotra Stefańczyka, Małgorzaty Wlisłockiej, uczniów klas IIIga i Id, pani Justyny Stefańczyk – autorki plakatu, a także sponsorów nagród. Tegoroczny konkurs wsparli: Kręgielnia FunFest, Restauracja McDonald’s, Restauracja Sorrento, Muzeum Górnictwa Węglowego i Sztolnia Królowa Luiza, Basen Aquarius i zabrzańskie Multikino.

            Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.           

×