Retrospekcje

Wprawdzie mamy środek wakacji, ale chcielibyśmy podzielić się relacją z intensywnego, ale innego niż wszystkie, ostatniego tygodnia nauki. Tradycją stało się już to, że robimy w ostatnich dniach przed wakacjami coś fajnego i integrującego społeczność szkolną:
– w poniedziałek odbył się piknik szkolny, na którym wspólnie bawili się uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Jak co roku, samorząd się spisał i zapewnił nie tylko wyśmienite kiełbaski z grilla, ale również wspaniałą zabawę. Dziękujemy restauracji „POD KASZTANAMI” za wypożyczenie grilla, bez którego byłby nie lada problem!
– we wtorek mieliśmy przyjemność obejrzenia spektaklu „ W kurniku” w wykonaniu Grupy Rampa, a następnie debatowaliśmy, co jest lepsze „makaron czy ziemniaki”.
– w środę, tradycyjnie już, odbył się Dzień Sportu. W tym roku, oprócz rywalizacji sportowej, miało miejsce spotkanie z legendami Górnika Zabrze. Z inicjatywy uczniów, kibiców klubu i z pomocą uczennicy klasy IIgc – Matyldy Otrębskiej, zaprosiliśmy do szkoły panów: Stanisława Oślizło i Jana Banasia. Byli piłkarze Górnika opowiedzieli nam o swej piłkarskiej przeszłości, rozdali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć.
– czwartek był dniem z wychowawcą, a dodatkowo uczniowie klasy IIIgc zaprezentowali nam wynik całorocznych zmagań na zajęciach artystycznych – spektakl „Butterfly”. Publiczność była zachwycona przedstawieniem.

Więcej zdjęć z ostatniego tygodnia szkoły: