XV Jubileuszowa Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku (piątek, sobota) Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowało w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, XV zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

I NAS TAM NIE ZABRAKŁO !!!  103 uczniów naszej szkoły zaangażowało się w zbiórkę i ofiarowało swój czas – coś bardzo cennego, coś co ich kosztowało. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze łatwe w przechowywaniu  i z długim terminem przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. W święta Caritas pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Bożonarodzeniowa zbiórka Tak, Pomagam! przeprowadzona była w sklepach sieci Biedronka i Polomarket.

TO BYŁA TAKŻE NASZA AKCJA, ale na tym nie koniec świątecznych działań – będziemy jeszcze zbierać trwałą żywność dla osób samotnych i bezdomnych, dla których Wigilię organizuje nasza dawna uczennica.

TAK POMAGA TRÓJKA!

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom ogromne DZIĘKUJĘ !