Biblioteka

Biblioteka ZSO 11 jest stworzona dla uczniów i służy ich potrzebom. Biblioteka jest czynna codziennie, gromadzi księgozbiór z wydzielonych dziedzin wiedzy, dostosowany do potrzeb szkoły, co czyni z niej bibliotekę szkolną.

• Zbiory liczą obecnie ponad 2500 woluminów. Obejmują literaturę z zakresu kanonu literarury pięknej, lektury , czytadła  czyli książki z zakresu fantastyki, przygodowe, sensacyjne i obyczajowe-jaki  i książki naukowe z zakresu psychologii pedagogiki, biologii, chemii.
  • W bibliotece każdy może sam wyszukiwać książki dzięki wolnemu dostępowi do półek., Część księgozbioru biblioteki stanowi księgozbiór podręczny, dostępny jedynie prezencyjnie na miejscu. Stanowią go słowniki, encyklopedie, antologie oraz rzadsze wydawnictwa z niektórych dziedzin wiedzy a także czasopisma dostępne w prenumeracie: Victor, cogito,Charaktery, Wiedza i życie.

• Biblioteka jest przyjaznym miejscem do pracy i spotkań
  • Biblioteka działa: organizuje wymianę książek, konkursy, wystawy, akcje promujące czytelnictwo

O bilbiotekę i rozwój czytelnictwa w naszej szkole dba pani Danuta Zielińska- Kowalik.

Ogłoszenie konkursu fotograficznego „Książka łączy pokolenia”

W dniu 28 listopada br. na posiedzeniu Komisji Konkursowej rozstrzygnięto konkurs fotograficzny
„Książka łączy pokolenia”. W konkursie fotograficznym mógł wziąć udział każdy uczeń zabrzańskiej szkoły
Laureatami konkursu zostali
I miejsce – Karolina Szulczyńska ze Szkoły Podstawowa nr 20 w Zabrzu
II miejsce – Aleksander Olejnik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu
III miejsce – Oliwia Miłek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu

03.03,  w dniu pisarza odbył się w bibliotece szkolnej bookcrosing. Dzięki tej akcji uczniowie mogli wymienić się miedzy sobą książkami oraz  opiniami na temat autorów, ulubionych bohaterów, wrażeniami z lektury. Z roku na rok ta inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Filmik z ulicznego czytania:

Zdjęcia z ulicznego czytania.