Festiwal piosenki poetyckiej

IV  MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

Jeśli słowo i muzyka jest Twoim ulubionym sposobem ekspresji,
kochasz śpiew i poezję, chcesz wymienić się doświadczeniami z ludźmi o podobnej pasji,
porozmawiać z ekspertami w dziedzinie aktorstwa i muzyki …
zapraszamy do udziału w Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej.
Konkurs jest drugorzędną kwestią, najważniejsze to spotkać
osoby o podobnej wrażliwości

10 listopada 2017 – FINAŁ KONKURSU
godz. 11.00
aula ZSO 11 w Zabrzu

Dokumenty do pobrania:

 

IV  MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

IV edycja Miejskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej za nami. Podobnie jak w poprzednich wykonawcy nas wzruszali, bawili, nastrajali czasem melancholijnie. Ale wszystkich łączył wysoki poziom wykonania utworów, czym zachwycali się jurorzy, a ci, trzeba podkreślić, zawodowo związani są z muzyką i piosenką artystyczną. Waldemar Gałązka, Małgorzata Machańska i Katarzyna Boroń długo dyskutowali o kolejności przyznaniu nagród, nieustannie podkreślając wyjątkowość talentów wykonawców. Warto dodać, że jako sponsorów nagród pozyskaliśmy nie byle jakie instytucje: NOSPR, Teatr Śląski, teatr Korez.

Ostatecznie laureatką I miejsca została Julia Krzywicka (ZSO nr 11 w Zabrzu), która brawurowo wykonała utwór „Następny” autorstwa Jacques’a Brela. II miejsce zajęli (ex aequo) Natalia Skoczylas, pięknie wyśpiewując piosenkę do słów A. Osieckiej „Romeo, czy jesteś na dole” (uczennica ZSO nr 11 w Zabrzu) oraz Emanuel Zemła (ZSK w Zabrzu), który dał popis dykcji w utworze „Jeżeli kochać” duetu J. Przybora/G. Wasowski. Laureatką III miejsca została debiutująca Aleksandra Pakieła (ZSO nr 11 w Zabrzu), wykonując utwór „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Ponadto wyróżnieni zostali: Dawid Mańkowski (ZSS nr 42 w Zabrzu) oraz Maja Gaweł (ZSO nr 11 w Zabrzu).

Gratulujemy wszystkim utalentowanym uczestnikom konkursu. Zachęcamy do obejrzenia filmu z imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=2_h80yQgPxE

 

 

 

 

 

 

III  MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ i AKTORSKIEJ

Dziś zakończono wokalne zmagania artystycznie uzdolnionych uczniów szkół zabrzańskich. W trzeciej edycji Miejskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej największy ubytek energetyczny zanotowało jury, które musiało rozstrzygnąć, komu przyznać tegoroczne nagrody. A były one wyjątkowe, bo obok płyt i książek podwójne zaproszenia na koncerty do katowickiego NOSPR-u oraz spektakle do Teatru Śląskiego w Katowicach. Było więc o co walczyć.

Ostatecznie jurorzy, Katarzyna Boroń, Waldemar Gałązka i Karolina Gilewska, przyznali: I miejsce Julii Krzywickiej (ZSO nr 11), ex aequo II miejsca: Jadzi Lazar (ZSO nr 11) i Krzysztofowi Kłakowi (Veno’s Studio), a wyróżnienia dla: Michaliny Kukly (Gimnazjum nr 1), Anny Maciąg oraz Agnieszki Naramskiej (ZSO nr 11). Poziom, jak zawsze, był bardzo wysoki, ale wyrównany, a co najważniejsze: uczestnicy mogli po koncercie porozmawiać z jurorami i omówić indywidualnie swoje prezentacje.

Co dla organizatorów najważniejsze – festiwal nie jest wyłącznie rywalizacją, raczej spotkaniem śpiewających, podczas którego mogą po podglądać się nawzajem, zainspirować, wymienić doświadczenia. I to chyba cieszy najbardziej…

Za przygotowanie i organizację festiwalu dziękujemy paniom: Danusi Lee, Uli Stankowskiej i Kasi Kupiec

 

 

×